Szukaj

Aparaty fotograficzne

Detektywi używają również klasycznych cyfrowych aparatów fotograficznych. Na rynku jest wiele różnych i ciekawych sprzętów, ale najważniejsza jest jakość zdjęcia zrobionego z dużej odległości.

Aparat fotograficzny

Aparaty fotograficzne stosowane przez większość dobrych detektywów to uniwersalne, proste w obsłudze i wszechstronne urządzenia. W tym przypadku najlepszy jest aparat fotograficzny "do wszystkiego", gdyż często zmieniające się okoliczności, jak natężenie światła, zdjęcia wykonane w ruchu, z dużej lub małej odległości, wymagają zastosowania sprzętu, który zaadoptuje się szybko do każdych warunków. Minusem takiego rozwiązania jest szereg kompromisów jakie musiał zastosować producent żeby aparat był użyteczny w wielu warunkach. Plusem jest to, że detektyw to nie artysta i nie potrzebuje manipulowania głębią ostrości, czy czasem naświetlania, zdjęcie może być ziarniste jeżeli nie wpływa to zbytnio na jakość obrazu. Jaki aparat fotograficzny wybrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie aparat fotograficzny dla detektywa, który zawiera:
  • Niewymienny obiektyw o dużym zakresie ogniskowej - od ok. 50mm do 2000mm lub więcej).
  • Jak największy sensor - większy sensor absorbuje więcej światła, co pozwala na stosowanie krótszego czasu naświetlania i niższej czułości.
  • Możliwość zastosowania wysokiej czułości - ISO ustawione nawet na 56000 pozwoli na wykonywanie zdjęć w ciemnym środowisku, ale niestety wprowadzi dużą ziarnistość zdjęć.
  • Wydajną baterię - przy zakupie aparatu najlepiej wyposażyć się w kilka baterii.